Steaua București și AFC Asalt au terminat la egalitate, scor 1-1, meciul din etapa a 12-a a Ligii a 4-a. Golul roș-albaștrilor a fost marcat de Alin Predescu, în minutul 5.

Același Predescu a fost eliminat în prima repriză, după ce a încasat al doilea galben în urma unei simulări.

Asalt a reușit golul egalizator în minutul 60, după ce portarul steliștilor a fost surprins de un șut incredibil de la mijlocul terenului!

FINAL | STEAUA BUCUREȘTI – ASALT 1-1

Min. 90+7: Fluier final!

Min. 60: GOL ASALT! Execuție superbă și oaspeții egalează în Ghencea!

Min. 47: Ratare imensă pentru Steaua! Cadolar Curt irosește o șansă imensă

Min. 46: A început repriza secundă

Min. 45+4: Pauză în Ghencea

Min. 42: Alin Predescu, autorul golului, este ELIMINAT! Al doilea ”galben” e pentru o simulare

Min. 40: Ocazie URIAȘĂ pentru Steaua! Constantinescu ratează milimetric ținta dintr-o poziție ideală!

Min. 32: Steliștii cer penalty după o cădere a lui Mirea, dar fotbalistul roș-albaștrilor vede ”galben” pentru simulare.

Min. 20: Galeria Stelei nu este prezentă la meci! Ultrașii steliști au avut câteva conflicte cu fanii lui Dinamo la meciul de rugby și nu sunt lăsați la meciul de fotbal!

sursă foto: prosport.ro

Min. 5: GOL STEAUA! Marchează Alin Predescu din penalty

Steaua, echipă care nu a cunoscut gustul înfrângerii până acum, ocupă poziţia a doua în clasament, cu 28 de puncte, la unul în spatele liderului Academia Rapid, formaţie care are însă un meci mai mult disputat. De cealaltă parte, AFC Asalt se află pe poziţia a 5-a în ierarhia Ligii a 4-a, cu 19 puncte strânse în zece meciuri disputate.

PROGRAMUL COMPLET AL ETAPEI A 12-a

Partida din Ghencea se anunţă una spectaculoasă atât pe teren cât şi în tribune. Galeria roş-albaştrilor promite din nou o atmosferă senzaţională, la meci fiind aşteptaţi peste 1.000 de suporteri.