Cel mai slab atac din Liga 1 înfruntă cea mai sigură apărare din campionat. Juventus – CFR Cluj este cu siguranță un meci dezechilibrat și, chiar dacă ardelenii nu fac prea des spectacol, pot obține o victorie lejeră azi.

Juventus nu doar că are cel mai slab atac, cu 12 goluri marcate în 25 de etape, dar și cea mai slabă apărare, cu 45 de goluri încasate. Lucrurile nu s-au schimbat prea mult în bine de la venirea lui Marius Baciu. Echipa a strâns două puncte în trei meciuri, fără a marca vreun gol.

CFR va câștiga sezonul regulat indiferent de rezultat, dar caută să câștige pentru a pune o diferență cât mai mare de puncte față de urmăritoarele sale în startul play-off-ului. În tur, clujenii s-au impus cu 2-0, cu rezultatul pauză/final bifat.

În vreme ce Juventus are 12 meciuri pierdute încă din pauză, CFR este echipa din Liga 1 cu cele mai multe victorii de tip pauză/final, 14 la număr.

Juventus – CFR Cluj 2/2 @ 1.80

Intră și tu în Partidul Pariorilor – pagina de Facebook unde găsești cele mai sigure ponturi!