sursă foto: SPORT PICTURES

Steaua Bucureşti a câştigat cu 4-0 meciul cu Metaloglobus şi a egalat-o pe Academia Rapid în fruntea ierarhiei din Liga a 4-a.

Mirea a reuşit un hattrick senzaţional, marcând în minutele 12, 43 şi 64, în timp ce tabela a fost închisă de golgheterul Alin Predescu, în prelungirile partidei.

În urma acestui succes categoric, Steaua bifează a 11-a victorie stagională, ajunge la 70 de goluri marcate în 13 meciuri jucate şi adună 35 de puncte.

VEZI AICI GOLURILE MARCATE DE STEAUA

Avancronica meciului:

Steaua Bucureşti întâlneşte echipa secundă a celor de la Metaloglobus într-o partidă din cadrul etapei a 14-a a Ligii a 4-a.

Meciul va începe la ora 14:00 şi va fi transmis în direct de Telekom Sport 3. De asemenea, partida va putea fi urmărită şi pe fotbaltop.ro

Roş-albaştrii sunt pe locul al doilea în ierarhia Ligii a 4-a, la trei puncte de liderul Academia Rapid, formaţie care are însă un meci mai mult disputat. De cealaltă parte, Metaloglobus II e pe locul al nouălea, cu doar 15 puncte strânse în 12 partide.

Anunţul lui Marius Lăcătuş: „Asta ne dorim cel mai mult”

Steaua se bucură de cel mai bun atac, cu 66 de goluri marcate, dar şi de cea mai bună apărare, numai trei goluri încasate, însă meciul cu Metaloglobus s-ar putea să fie mai dificil decât pare la prima vedere.

Oaspeţii vor avea întăriri şi de la prima echipă, care joacă în Liga a 3-a, aşa că Predescu şi compania au de muncit serios pentru a obţine a 11-a victorie stagională.