Sursa foto: telekomsport.ro

UPDATE: După 90 de minute, U Cluj şi Dinamo s-au aflat la egalitate, iar fotbaltop.ro ţi-a oferit o cotă fabuloasă!!!

Chiar dacă întâlnește o echipă de Liga a 3-a în „optimile” Cupei României, pe Dinamo o așteaptă un meci greu miercuri seara.

U Cluj joacă bine în ultima vreme, legând șapte victorii în seria sa și având drept obiectiv promovarea în cea de-a doua ligă. Mai mult, ardelenii au în lot foarte mulți jucători cu experiență la nivelul primei ligi, printre care Albuț, Cordoș, Abrudan, Florescu sau Lemnaru. În turul anterior al Cupei au eliminat o formație din al doilea eșalon fotbalistic, pe Știința Miroslava.

ECHIPA TIP (4-2-3-1): Albuț – Takacs, Cordoș, Abrudan, Onicaș – Giurgiu, Micaș – Florescu, Goga, Ursu – Lemnaru

Dinamo, în criză

De cealaltă parte, în tabăra „câinilor” e haos. Negoiță vrea să renunțe la echipă, Miriuță n-ar mai fi fost acum pe banca tehnică dacă Niculescu ar fi acceptat oferta de a veni în antrenor, iar mulți dintre jucători sunt blazați. Străini, cu vedeta Adam Nemec în frunte, își fac deja planuri pentru următoarea destinație din pauza de mercato din iarnă.

Dinamo are mari probleme în campionat. Cu doar șapte etape până la încheierea sezonului regulat, trupa lui Miriuță e în afara play-off-ului și are de recuperat patru puncte față de Astra. „Câinii” n-au mai legat două victorii consecutive de când afară erau peste 30 de grade Celsius, în luna august.

Partida U Cluj – Dinamo se joacă miercuri, de la ora 20:30, în direct la PRO X, Digi Sport și Telekom Sport. Pariul este câștigător dacă Dinamo câștigă în prelungiri sau la penalty-uri.