Marţi, de la 21:45, Portugalia şi Elveţia o dau parte-n parte pentru un loc direct la Campionatul Mondial din 2018. Cine câştigă pleacă în Rusia, iar cine pierde va face o escală în zona barajului.

Partida de pe Da Luz (Lisabona) îi are drept favoriţi la casele de pariuri pe portughezi. Cristiano Ronaldo şi compania primesc 1,65 la victorie, egalul e tras la 4,00, în timp ce victoria elveţienilor îţi măreşte de şase ori suma investită.

Treaba este destul de simplă. Portugalia are nevoie uriaşă de victorie dacă vrea să scape de emoţiile barajului, în timp ce Elveţia are şi varianta egalului, care ar păstra-o în fruntea grupei B.

În partida tur, elveţienii s-au impus cu scorul de 2-0, într-o partidă în care golurile au fost semnate de Embolo şi Mehmedi. Selecţionata lui Vladimir Petkovici are parte de un parcurs fără greşeală în ultimul an. În actuala ediţie de calificare la Mondial, Elveţia are victorii pe linie (9), 23 de goluri marcate şi doar cinci primite.

RECOMANDAREA NOASTRĂ:

Egal la pauză sau la final – cotă 1,85 la Fortuna

One thought on “Portugalia-Elvetia, 21:45. Cota de 1,85 care poate fi câştigătoare încă de la pauză