Monaco a fost trimisă în prelungiri de Chambly, locul 6 în liga a 3-a

chambly monaco

Victoria celor de la AS Monaco în meciul din Cupa Franţei era deznodământul pe care mai toţi pariorii îl anticipau pentru ziua de miercuri. Cota nu era mare, dar era suficient cât s-o pui “bază”.

Monaco, formaţie care se bate la titlu în Ligue 1, a condus cu 2-0 la pauză şi, mai apoi, cu 3-0. Mulţi dintre pariori au încercuit meciul pe biletele lor… pe bilete pe care le-au aruncat la final.

Chambly, echipa de pe locul şase din liga a treia franceză, a făcut 3-3, cu golul egalării marcat în minutul 90+3. Aşadar, “X”, după minutele regulamentare, ceea ce aduce profit frumos pentru casele de pariuri şi o gaură pentru cei din cealaltă parte a ghişeului.

În prelungiri, nu că ar mai interesa pe cineva, s-au mai dat trei goluri, iar Monaco s-a impus cu 5-4. Dacă tot a fost surpriza, nu mai bine era până la capăt? 😀