Anglia | Chelsea câştigă chinuit cu Stoke. Everton o execută pe Swansea

Chelsea a ajuns la al patrulea succes din Premier League după ce a câştigat cu 1-0 meciul de pe teren propriu cu Stoke. Unicul gol al unei partide apatice a fost reuşit de fundaşul Ashley Cole în minutul 85.

În prima partidă a rundei, Everton a calmat revelaţia Swansea şi s-a impus cu 3-0. În urma acestor rezultate, Chelsea şi Evrton ocupă, cel puţin până la ora disputării meciurilor lui Arsenal şi United, primele două locuri ale ierarhiei din Premier League.

Înainte de-a vă prezenta rezultatele înregistrate în meciurile de sâmbătă, vreau să vă spun că a fost un chin să mă uit la meciul lui Chelsea. Să joci pe teren propriu şi să nu reuşeşti să-ţi creezi aproape nicio ocazie până spre finalul meciului mi se pare foarte puţin, dar logic pentru modul în care Di Matteo îi conduce pe londonezi.

Schimbarea din minutul 87 a lui Mata cu Terry spune multe despre cum vede italianul fotbalul, deşi Chelsea juca pe teren propriu, iar fanii îşi arătau clar nemulţumirea vis-a-vis de modul în care se comportă echipa în faţa modestei Stoke. Pentru inexistentul Torres explicaţiile şi comentariile sunt inexistente.

Tottenham-QPR / duminică, 18:00

One thought on “Anglia | Chelsea câştigă chinuit cu Stoke. Everton o execută pe Swansea

• December 29, 2015 at 22:23