Anglia | Victorie cu emoţii pentru Chelsea în meciul cu Reading

Chelsea acumulează maximum de puncte după primele două runde din Premier League în urma succesului de pe teren propriu, scor 4-2, contra celor de la Reading.

“Albaştrii” au deschis scorul în minutul 18, când Lampard a transformat lovitura de la unsprezece metri acordată de centralul Lee Mason. Reading nu s-a lăsat mai prejos şi a întors rezultatul în doar patru minute.

Mai întâi Pogrebnyak a egalat în minutul 25, pentru ca Guthrie să-i aducă pe oaspeţi în avantaj în minutul 29 şi să stabilească scorul pauzei, 2-1 pentru Reading.

Cahill (69) face 2-2 în timp ce Fernando Torres (81) o readuce pe Chelsea în avantaj cu nouă minute înainte de final. Emoţiile gazdelor au fost risipite de Ivanovici, care a făcut 4-2 cu un gol în minutul 90+5.