Programul complet al Ligii I – Sezonul 2009-2010

ligai_fruttifreshLuni, 6 iulie 2009, s-a decis programul meciurilor din Liga I, sezonul 2009-2010. Microbiştii nu vor avea de aşteptat foarte mult timp până la duelurile aprinse, sorţii decizând ca Unirea Urziceni şi CFR Cluj, ultimele campioane ale României, să deschidă anul competiţional în prima etapă.

Tot în prima rundă, Universitatea Craiova şi Dinamo Bucureşti vor face ca Oltenia să fiarbă. Steaua se va deplasa la Piatra-Neamţ pentru întâlnirea cu nou-promovata Ceahlăul, în timp ce Rapid va încerca să-şi ia revanşa, pe teren propriu, contra echipei ce a scos-o din Europa, Poli Iaşi.

Iată programul complet al Ligii I – Sezonul 2009-2010

Etapa 1 | 1 august

Internaţional Curtea de Argeş-Oţelul Galaţi

Ceahlăul Piatra-Neamţ-Steaua

CFR Cluj-Unirea Urziceni

Rapid-Poli Iaşi

Unirea Alba Iulia-FC Braşov

FC Timişoara-Gloria Bistriţa

FC Ploieşti-Pandurii Târgu-Jiu

FC Vaslui-FC Argeş

Universitatea Craiova-Dinamo

Etapa 2 | 8 august

Oţelul Galaţi-Ceahlăul Piatra-Neamţ

Steaua-CFR Cluj

Unirea Urziceni-Rapid

Poli Iaşi-FC Timişoara

FC Braşov-FC Ploieşti

Gloria Bistriţa-Unirea Alba Iulia

Pandurii Târgu-Jiu-FC Vaslui

FC Argeş-Universitatea Craiova

Dinamo-Internaţional Curtea de Argeş

Etapa 3 | 15 august

Internaţional Curtea de Argeş-FC Argeş

Ceahlăul Piatra Neamţ-Dinamo

CFR Cluj-Oţelul Galaţi

Unirea Alba Iulia-Poli Iaşi

FC Timişoara-Rapid

FC Ploieşti-Gloria Bistriţa

FC Vaslui-FC Braşov

Universitatea Craiova-Pandurii Târgu-Jiu

Steaua-Unirea Urziceni

Etapa a 4-a | 22 august

Rapid-Unirea Alba Iulia

Oţelul Galaţi-Steaua

Unirea Urziceni-FC Timişoara

Poli Iaşi-FC Ploieşti

FC Braşov-Universitatea Craiova

Gloria Bistriţa-FC Vaslui

Pandurii Târgu-Jiu-Internaţional Curtea de Argeş

FC Argeş-Ceahlăul Piatra Neamţ

Dinamo-CFR Cluj

Etapa a 5-a | 29 august

Internaţional Curtea de Argeş-FC Braşov

Ceahlăul Piatra Neamţ-Pandurii Târgu-Jiu

CFR Cluj-FC Argeş

Unirea Alba Iulia-FC Timişoara

FC Ploieşti-Rapid

FC Vaslui-Poli Iaşi

Universitatea Craiova-Gloria Bistriţa

Oţelul Galaţi-Unirea Urziceni

Steaua-Dinamo

Etapa a 6-a| 12 septembrie

Rapid-FC Vaslui

FC Timişoara-FC Ploieşti

Unirea Urziceni-Unirea Alba Iulia

Poli Iaşi-Universitatea Craiova

FC Braşov-Ceahlăul Piatra Neamţ

Gloria Bistriţa-Internaţional Curtea de Argeş

Pandurii Târgu-Jiu-CFR Cluj

FC Argeş-Steaua

Dinamo – Oţelul Galaţi

Etapa a 7-a | 19 septembrie

Internaţional Curtea de Argeş-Poli Iaşi

Ceahlăul Piatra Neamţ-Gloria Bistriţa

CFR Cluj-FC Braşov

FC Ploieşti-Unirea Alba Iulia

FC Vaslui-FC Timişoara

Universitatea Craiova-Rapid

Oţelul Galaţi-FC Argeş

Steaua-Pandurii Târgu-Jiu

Dinamo-Unirea Urziceni

Etapa a 8-a | 26 septembrie

Rapid-Internaţional Curtea de Argeş

Unirea Alba Iulia-FC Vaslui

FC Timişoara-Universitatea Craiova

Unirea Urziceni-FC Ploieşti

Poli Iaşi-Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Braşov-Steaua

Gloria Bistriţa-CFR Cluj

Pandurii Târgu-Jiu-Oţelul Galaţi

FC Argeş-Dinamo

Etapa a 9-a | 3 octombrie

Internaţional Curtea de Argeş-FC Timişoara

Ceahlăul Piatra Neamţ-Rapid

CFR Cluj-Poli Iaşi

FC Vaslui-FC Ploieşti

Universitatea Craiova-Unirea Alba Iulia

Oţelul Galaţi-FC Braşov

Steaua-Gloria Bistriţa

FC Argeş-Unirea Urziceni

Dinamo-Pandurii Târgu-Jiu

Etapa a 10-a | 17 octombrie

Rapid-CFR Cluj

Unirea Alba Iulia-Internaţional Curtea de Argeş

FC Timişoara-Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Ploieşti-Universitatea Craiova

Unirea Urziceni-FC Vaslui

Poli Iaşi-Steaua

FC Braşov-Dinamo

Gloria Bistriţa-Oţelul Galaţi

Pandurii Târgu-Jiu-FC Argeş

Etapa a 11-a | 24 octombrie

Internaţional Curtea de Argeş-FC Ploieşti

Ceahlăul Piatra Neamţ-Unirea Alba Iulia

CFR Cluj-FC Timişoara

Universitatea Craiova-FC Vaslui

Oţelul Galaţi-Poli Iaşi

Steaua-Rapid

Pandurii Târgu-Jiu-Unirea Urziceni

FC Argeş-FC Braşov

Dinamo-Gloria Bistriţa

Etapa a 12-a | 31 octombrie

Rapid-Oţelul Galaţi

Unirea Alba Iulia-CFR Cluj

FC Timişoara-Steaua

FC Ploieşti-Ceahlăul Piatra Neamţ

FC Vaslui-Internaţional Curtea de Argeş

Unirea Urziceni-Universitatea Craiova

Poli Iaşi-Dinamo

FC Braşov-Pandurii Târgu-Jiu

Gloria Bistriţa-FC Argeş

Etapa a 13-a | 7 noiembrie

Internaţional Curtea de Argeş-Universitatea Craiova

Ceahlăul Piatra Neamţ-FC Vaslui

CFR Cluj-FC Ploieşti

Oţelul Galaţi-FC Timişoara

Steaua-Unirea Alba Iulia

FC Braşov-Unirea Urziceni

Pandurii Târgu-Jiu-Gloria Bistriţa

FC Argeş-Poli Iaşi

Dinamo-Rapid

Etapa a 14-a | 21 noiembrie

Internaţional Curtea de Argeş-Unirea Urziceni

Rapid-FC Argeş

Unirea Alba Iulia-Oţelul Galaţi

FC Timişoara-Dinamo

FC Ploieşti-Steaua

FC Vaslui-CFR Cluj

Universitatea Craiova-Ceahlăul Piatra Neamţ

Poli Iaşi-Pandurii Târgu-Jiu

Gloria Bistriţa-FC Braşov

Etapa a 15-a | 28 noiembrie

Ceahlăul Piatra Neamţ-Internaţional Curtea de Argeş

CFR Cluj-Universitatea Craiova

Oţelul Galaţi-FC Ploieşti

Steaua-FC Vaslui

Unirea Urziceni-Gloria Bistriţa

FC Braşov-Poli Iaşi

Pandurii Târgu-Jiu-Rapid

FC Argeş-FC Timişoara

Dinamo-Unirea Alba Iulia

Etapa a 16-a | 5 decembrie

Internaţional Curtea de Argeş-CFR Cluj

Ceahlăul Piatra Neamţ-Unirea Urziceni

Rapid-FC Braşov

Unirea Alba Iulia-FC Argeş

FC Timişoara-Pandurii Târgu-Jiu

FC Ploieşti-Dinamo

FC Vaslui-Oţelul Galaţi

Universitatea Craiova-Steaua

Poli Iaşi-Gloria Bistriţa

Etapa a 17-a | 12 decembrie

CFR Cluj-Ceahlăul Piatra Neamţ

Oţelul Galaţi-Universitatea Craiova

Steaua-Internaţional Curtea de Argeş

Unirea Urziceni-Poli Iaşi

FC Braşov-FC Timişoara

Gloria Bistriţa-Rapid

Pandurii Târgu-Jiu-Unirea Alba Iulia

FC Argeş-FC Ploieşti

Dinamo-FC Vaslui

2 thoughts on “Programul complet al Ligii I – Sezonul 2009-2010

  • July 6, 2009 at 13:30
    Permalink

    Steaua are prima sansa la titlu. Un inceput greu de tur + retur, dar orice puncte pierdute pot fi recuperate pe parcurs. Finalul de campionat e al ei. Bine, daca joaca fotbal si nu-l mai mimeaza ca anul trecut.

    Reply
  • July 6, 2009 at 14:29
    Permalink

    Dinamo joacă la Craiova prima etapă, iar finalul campionatului, referindu-mă la retur, îi va prinde la Vaslui. Dacă vor fi iar în cursă până în ultimele etape, cu siguranţă le va fi greu.

    Steaua are un început greu, la fel ca Unirea…oricum.. sunt multe echipe, cel puţin după forma din ultimul sezon, care pot împiedica granzii. Care granzi? :))

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *